Son zamanlarda   bazı milletvekillerinin  paylaşımlarının gündeme gelmesinin ardından AK Parti, tüm milletvekillerine sosyal medya paylaşımları konusunda uyarı yazısı gönderdi.

Giyimden kuşama, yemeden içmeye kadar her konuda milletvekillerinin daha dikkatli paylaşımlar yapması istendi. AK Parti grup yönetimi her adımın insanlar tarafından izlendiğini belirterek istenmeyen sonuçlara yol açabilecek davranışlardan kaçınılmasını vurguladı.

Türkiye gazetesinde yer alan  habere göre; AK Partili milletvekilleri şu şekilde uyarıldı;

“Hepimiz kamuoyu önünde olan insanlarız. Milletvekili arkadaşlarımıza daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olmalarını istiyoruz

Temel Karamollaoğlu'ndan kötü haber. Temel Karamollaoğlu kimdir? Temel Karamollaoğlu'ndan kötü haber. Temel Karamollaoğlu kimdir?

Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Siz samimi olsanız bile, yanlış algılanacaktır. Bu sebeple çok özenli olun. İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçının”

AK Parti'de bu uyarının yapılmasının nedeni olarak Şebnem Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı ile Bahadır Yenişehirlioğlu'nun Rolex saatiyle ilgili paylaşımı gösterildi.

Monaco'da ıstakoz yerken paylaştığı fotoğrafla gündeme gelen Şebnem Bursalı'nın ardından kolundaki Rolex saati ile fotoğrafını paylaşan AK Partili Bahadır Yenişehirlioğlu gelen tepkilere şu ifadelerle yanıt vermişti: "Alın teriyle helal yoldan edindiğim saatimi takmaya devam edeceğim."

Editör: Nehir Durdağı