Konya'nın Karapınar ilçesinde AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in yanında çalışan Mehmet Aldanmaz (35) darbedilip bıçaklandıktan sonra evininin önüne bırakıldı.  CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak'ın eşi H.K. ile N.Ö.'yü şüpheli olarak gözaltına aldı.

Konya'nın Karapınar ilçesinde  saat 22.30 sıralarında meydana gelen olayda AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in tarım şirketinde çalışan Mehmet Aldanmaz, evinin önünden 2 kişi tarafından zorla bir otomobile bindirilerek kaçırıldı. Mehmet Aldanmaz bir süre sonra derbedilip bıçaklanmış halde evinin önüne bırakıldı.

İhbar üzerine adrese sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ambulansla Karapınar Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Aldanmaz'ın durumunun ağır olması üzerine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Samsun'da boğazı kesildi. Kader Yıldırım öldü. Eşinin halasının oğlu çıktı Samsun'da boğazı kesildi. Kader Yıldırım öldü. Eşinin halasının oğlu çıktı

Aldanmaz'ın polise verdiği ilk ifadesinde ''Benim yanıma gelen şüpheliler AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin'in evini sordu. Ben adresi söylemeyince zorla otomobile bindirip kaçırdılar. Önce dövüp sonra bıçakladılar" söyleminde bulunduğu öğrenildi.

Aldanmaz'ın ifadeleri doğrultusunda harekete geçen polis ekipleri olaya karıştığı öne sürülen CHP Karapınar Belediye başkan adayı olan Gönül Karabacak'ın eşi özel bir okulun müdürü H.K. ile arkadaşı N.Ö.'yü gözaltına aldı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

Editör: Nehir Durdağı