İstanbul'da polisin dur ihtarına uymayan hafriyat kamyonu kaçarken 14 aracı ezdi. Polis araçlarına da çarpan alkollü sürücü, 2 memuru yaraladıktan sonra yakalandı.Kamyon, ekiplerce yakalanırken birçok araç hasar gördü, kamyon şoförünün yaşattığı faciada 2 polis ağır yaralanırken, birçok vatandaş da hafif şekilde yaralandı.

İstanbul Anadolu Yakası'nda saat 02.30 sıralarında iddiaya göre, Sancaktepe'de alkollü bir şahıs hafriyat kamyonunu çalarak saatte 150 km hızla ilerledi.

Kamyonla tehlikeli bir şekilde ilerlendiğini fark eden polis ekipleri hafriyat kamyonunun şoförünü yakalamak için takip etmeye başladı. Sürücü, takip edildiğini fark edince önce Pendik sahile girdi. Hızını daha da arttıran kamyon şoförü önüne gelen birçok aracı ezerek kaçmaya devam etti.

kamyon2

Kamyon sivil araçlara, ticari taksilere ve 2 farklı ilçede bulunan polis ekiplerinin araçlarına çarptı. Kazada polis ekiplerinden 2 memur ağır yaralanarak ambulansla hastaneye götürüldü.Sivil araçlara ve birden fazla ticari taksiye de çarpan alkollü şoför birçok kişinin yaralanmasına neden oldu. Çaldığı kamyon ile kaçmaya devam eden alkollü kamyon şoförü Ataşehir ilçesinde polis ekiplerinin yaptığı çalışmayla yakalandı.

Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 12 terörist etkisiz! Irak'ın kuzeyinde hava harekatı: 12 terörist etkisiz!

araç-5

"Çok hızlıydı göremedik"

Kamyonun çarptığı ticari taksinin şoförü Serkan A, "Aracımız seyir halindeyken yolcu da vardı. Hafriyat kamyonu aracımıza çarptı. Yaralımız var. Araç çok hızlıydı göremedik" dedi.

Yol çalışması yapan belediye işçisi, "Biz çalışma esnasında iki aracın arasından geçti. İki araca da vurdu gitti. Çok hızlıydı" dedi.

Editör: Nehir Durdağı