Küresel piyasalarda komisyonsuz gram altın ise güne 2246 liradan başladı. En düşük 2240 lira, en yüksek 2251 lira seviyelerini gördükten sonra şu sıralar 2178 liradan işlem görüyor.

Kapalıçarşı'da ise gram altın 2409 liradan alınıp 2433 liradan satılıyor.

ALTIN YÜKSELECEK Mİ, DÜŞECEK Mİ? 

Para ve değerli metaller uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarındaki bu yükselişe dikkat çekerek yatırımcıları "ters köşe" olabilecek bir duruma karşı uyarıyor. Memiş'e göre, yılın sonuna kadar beklenen değer kaybı gelebilir. Ons altında 2200 dolara kadar varan yükselişin ardından bir sakinleşme dönemi bekleniyor.

Memiş, gelecek haftalarda ons altın için 2350 doları beklediğini ifade ediyor ve agresif yükselişlerin teknik olarak desteklenmesi gerektiğini vurguluyor. ABD ve Çin'den gelen olumlu verilerin ons altınını desteklediğini ancak teknik olarak düzeltme olması gerektiğini belirtiyor.

Bankamatiklerden para çekenler dikkat. Artık bu paraları vermeyecek Bankamatiklerden para çekenler dikkat. Artık bu paraları vermeyecek

ALTINDA YÜKSELİŞ EDİYOR

Sonuç olarak, altın fiyatlarındaki yükseliş ivmesi devam ediyor. Fed'in faiz kararının beklendiği bir ortamda, piyasada belirsizlikler sürerken uzmanlar önümüzdeki dönem için dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik, yatırımcılar için önemli fırsatlar ve riskler içeriyor.

Editör: İrem Nur Kaya