TBMM Çankaya kapısına da yakın bir noktada duyulan patlama sesi nedeniyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı. Özel harekat polisleri de olay yerine intikal etti. İtfaiye ve sağlık ekipleri de olay yerinde bulunuyor.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, 2 teröristin bombalı araçla saldırı girişiminde bulunduğunu açıkladı. Açılan ateş sırasında 2 emniyet mensubu hafif biçimde yaralandı.

bakanlık

Bomba imha ekipleri aracı kontrol ediyor

Duyulan patlama sesi sonrası bomba imha ekipleri yolun kenarında park edilmiş ve kapıları açık, camları kırık bir aracı kontrol ediyor.Aracın yanında bir adet roketatar bulundu.

roket

İçişleri Bakanı Ali yerlikaya patlamaya ilişkin son dakika açıklaması yaptı. Bakan Yerlikaya açıklamasında şunları söyledi;

Saat 09.30 sıralarında İçişleri Bakanlığımız Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısı önüne hafif ticari araçla gelen 2 terörist bombalı saldırı eyleminde bulunmuştur.Teröristlerden biri kendini patlatmış, diğer terörist etkisiz hale getirilmiştir.Açılan ateş sırasında 2 Emniyet mensubumuz hafif biçimde yaralanmıştır. Kahramanlarımıza acil şifalar diliyorum.Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz amansızca devam edecektir.

patalama-1Meclis'e giriş çıkışlar yasaklandı

TBMM Çankaya kapısına da yakın bir noktada duyulan patlama sesi nedeniyle Atatürk Bulvarı trafiğe kapatıldı. Meclis'e giriş çıkışlar da tamamen yasaklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan açıklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: 01.10.2023 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü giriş kapısına, teröristler tarafından yapılan saldırı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca  soruşturma başlatılmıştır. Gerçekleştirilen saldırı olayına ilişkin olarak Ankara Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince erişim engeli ve yayın yasağı kararı verilmiştir.

Kaza yapan araçtakilere yardım etmek isteyen Yunus Kızılırmak canından oldu! Kaza yapan araçtakilere yardım etmek isteyen Yunus Kızılırmak canından oldu!

Editör: Nehir Durdağı