Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde, 11. Yeşilay Bisiklet Turu'na katılmak için antrenman yapan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Zeliha Güneş'e kamyonet çarptı. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Güneş, hayatını kaybetti. Görgü tanığı, olaydan sonra gözaltına alınıp serbest bırakılan sürücünün olay yerinden kaçmaya çalıştığını belirtirken "Hiçbir şekilde yola çıkmamıştık." dedi.

HASTANEDE CAN VERDİ

28 Nisan'da saat 19.00 sıralarında ilçeye bağlı Kocadere köyü yakınlarında S.Ç. yönetimindeki kamyonet, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencisi Zeliha Güneş'in kullandığı bisiklete çarptı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen ambulansla Eceabat Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Güneş, kurtarılamadı.

GÖZALTINA ALINAN SÜRÜCÜ SERBEST BIRAKILDI

Kazanın ardından kamyonet sürücüsü S.Ç., jandarma tarafından gözaltına alındı. Sürücü S.Ç., işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Talihsiz olayın ardından yapılan araştırmalarda, Zeliha Güneş'in 5 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'na katılmak için antrenman yaptığı belirlendi.

"SÜRÜCÜ OLAY YERİNDEN UZAKLAŞTI"

Olay sırasında yol çizgisinin iç tarafında olduklarını ifade eden E.A., "Hiçbir şekilde yola çıkmamıştık. Kamyonet sürücüsü kazadan sonra yavaşladı. Duracağını sandım. Bisikletimi bıraktıktan sonra başımı kaldırdığımda kamyonet sürücüsünün olay yerinden uzaklaştığını gördüm. Olay yerinde bulunan bir motosikletli korna çalınca şahıs durdu" dedi.

ZELİHA GÜNEŞ'İN ANNESİ: TÜM TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK CEZA İÇİN HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTIK

Adalet istediğini belirten Zeliha Güneş'in annesi Gülsüm Güneş ise, "Ailemize, hayatımızın en kara gününü yaşatan sürücünün serbest bırakılması acımızı bir kat daha dağlamıştır. 23 yaşında, hayatının baharında gencecik bir fidan olan, güler yüzlü meleğim Zeliha'mızın umutlarını, hayallerini, geleceğini, hayatını yok eden bu kişinin tüm Türkiye'ye örnek olacak bir cezayı alması için hukuki süreci başlattık" diye konuştu.

Gazeteci Ferhat Aydoğan: "Devlete muhalefet olunmaz" Gazeteci Ferhat Aydoğan: "Devlete muhalefet olunmaz"

Editör: İrem Nur Kaya