Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 2 lira, motorine ise 1 lira 68 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Pompaya yansıyacak fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da benzinin litresi 42 lira 30 kuruş, motorin ise 42 lira 35 kuruştan satılacak.

Bakan Şimşek'ten  Kur Korumalı Mevduat  açıklaması: 'TL'ye güven artıyor' Bakan Şimşek'ten Kur Korumalı Mevduat açıklaması: 'TL'ye güven artıyor'

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin grubunda 2 lira, motorin grubunda ise 1 lira 68 kuruş fiyat artışı bekleniyor.

Pompaya yansıyacak fiyat artışıyla birlikte İstanbul'da benzinin litresi 42 lira 30 kuruş, motorin ise 42 lira 35 kuruştan satılacak.

İşte güncel fiyatlar; 

İstanbul
İstanbul Anadolu Yakası'nda benzin fiyatı: 40.17 TL

İstanbul Anadolu Yakası'nda motorin litre fiyatı: 40.60 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 20.83 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda benzin fiyatı: 40.30 TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda motorin litre fiyatı: 40.67 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 20.90 TL

Ankara

Ankara'da benzin litre fiyatı: 41.28 TL

Ankara'da motorin litre fiyatı: 41.68  TL

Ankara'da LPG litre fiyatı: 20.95 TL

İzmir

İzmir'de benzin litre fiyatı: 41.53 TL

İzmir'de motorin litre fiyatı: 42.06 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı: 21.02 TL

EPDK'nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Akaryakıt fiyatları nasıl hesaplanıyor? 

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Editör: Nehir Durdağı