Rize'de bir alışveriş merkezine hediye paketi şeklide yapılan süsleme, vatandaşlar tarafından Hristiyanların kutsal sembollerinden haç işaretine benzetilince ortalık karıştı.

AVM yönetimi, gelen tepkiler sonrasında binadaki süslemeleri indirmeye karar verdi.

Tepkilerin ardı arkası kesilmeyince AVM yönetimi, süslemeyi kaldırdı.

AVM'den şu açıklama yapıldı:

“Kurdele ve fiyonk figürleriyle tasarlanan ışıklandırma projesi, henüz tamamlanmış değildir. Şu anda paylaşılan görsellerin, gerçeği yansıtmayan ve bir karalama kampanyasının parçası olarak tamamen kasıtlı bir şekilde farklı açılardan oynanarak sunulduğunu üzülerek görmekteyiz.

AK Partili Şebnem Bursalı'nın istakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı: Partimizden defolup gidin kardeşim AK Partili Şebnem Bursalı'nın istakoz paylaşımı ortalığı karıştırdı: Partimizden defolup gidin kardeşim

Kuruluşumuzun itibarının doğru bir şekilde korunması için gerekli adımları atmaya kararlı olduğumuzu vurgularken, adımızın yanlış haberlerle anılmasına sebep olanlarla ilgili olarak, bu tür eylemlere karşı her türlü hukuki süreci başlatacağımızı belirtmek isteriz. Rize halkının hassasiyeti bizim için önceliklidir. Ancak, bu tür yanlış anlamaların giderilmesi ve doğru bilgiye ulaşılması için bu açıklamayı yapma zorunluluğunu hissetmekteyiz” 

Editör: Gürel Yurttaş