İstanbul Ümraniye’de Sinem Nur Ercan Taştan babası Turan Ercan tarafından 13 yıl cinsel istismara uğradı.

2022 yılında Sinem Nur Ercan Taştan babasından şikâyetçi oldu. 

Şikayet sonrasında başlatılan soruşturma yeterli delil olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararıyla sonuçlanınca Sinem Nur Ercan Taştan İntihar etti. 

Medyaradar'daki habere göre; İntiharın ardından Sinem Nur Ercan Taştan’ın annesi babanın kızı istismar ederken ki ses kaydı ile şikâyetçi oldu. Ses kaydının ardından dava açıldı.

Sanık Turan Ercan duruşmadaki savunmasında şu iddialarda bulundu:

“Bu kız bütün maddeleri kullandı. Sağlıklı bir düşünceye sahip olmadığını annesi de biliyor. Diğer kızım neden böyle bir iftirada bulunmuyor. Hayatım boyunca tertemiz yaşamış insanım. Annesiyle kaç kez hastaneye götürdük. Bu kızın iftiralarının doğru olması mümkün değil. Karımla 28 yıldır evliyim böyle bir adamsam neden ayrılmadı benden. Hepsi iftiradır. Kediye bile kıyamayan insanım, kızıma nasıl kıyayım. Kızım kullandığı maddeler yüzünden halüsinasyon görüp bana iftira atmıştır. Daha önce annesinin de benimde boğazıma bıçak dayamış bir kız. Beraatımı istiyorum."

Sinem Nur Ercan Taştan’ın annesi ise “Rahmetli kızımın sesi olmak istiyorum. Anne babam beni istismar ettiği için sokaklara düştüm. Bana sürekli uyuşturucu kullandığı için bunu yapıyor dedi. Beni ve kızımı tehdit etti. Darp etti. Kızım anne dayanamıyorum canıma kıyacağım demesi kulaklarımdan çıkmıyor. Bana gözümüz aydın Yasemin kızımız ölmüş dedi. Anne olarak içim acıyor. Bana evladımı geri ver" ifadelerini kullandı.

Çanakkale'de feci kaza!  Araç havada birden fazla takla attı Temel Tuman yaşamını yitirdi! Çanakkale'de feci kaza! Araç havada birden fazla takla attı Temel Tuman yaşamını yitirdi!

Mahkeme, sanık Turan Ercan’ın 28 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Editör: Gürel Yurttaş