Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye tarihinde yapılan en yüksek tutarlı euro ihracının başarıyla tamamlandığını açıkladı. İhraç edilen 2 milyar tutarındaki avro tahvili, 2017'den beri en düşük spread seviyesinde gerçekleşti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye tarihinde yapılan en yüksek tutarlı euro ihracının başarıyla tamamlandığını bildirdi.

SGK duyurdu: Annelere 12 ay boyunca 11 bin lira verilecek. Başvuru şartları açıklandı SGK duyurdu: Annelere 12 ay boyunca 11 bin lira verilecek. Başvuru şartları açıklandı

Bakan Şimşek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

''Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti.

Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu sene yatırım yapılabilir nota sahip ülke ihraçları dışında gerçekleşen ilk avro ihracı oldu. Bu başarılı ihraç uluslararası yatırımcıların ülkemize olan güveninin, programımıza duyulan inancın açık bir göstergesidir. Yerel seçim sürecinde kısa vadeli beklentiler ile oluşturulan spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın hedeflerine ulaşmasını engelleyemeyecek.''

Editör: Nehir Durdağı