Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Karatepe ile yaptığı görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından  açıklamalarda bulundu.

CHP'nin Hazine ve Maliye gölge bakanı Yalçın Karatepe ve beraberindeki heyet, dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 4 saat 15 dakikalık bir zirve gerçekleştirdi.Ankara'daki görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Karatepe  toplantıda yaşananlara dair bilgiler verdi.

Bakan Şimşek sosyal medya hesabından konuyla ilişkili olarak şunları aktardı;
''Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle kabul ettiğim CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Yalçın Karatepe’yi protokol kurallarını uygulamadan binanın girişinde karşıladım ve makamda görüştüm. 

Görüş ve önerilerini dinlediğimiz 4 saati aşan görüşmede gündeme getirilen tüm konularla ilgili perspektifimizi şeffaf bir şekilde kendilerine anlattık. Önerilerini, demokratik nezaket ve ekonomik-mali gerçekler kapsamında not ettik. Ayrıca uyguladığımız ekonomi programımıza ilişkin detaylı bir de sunum yaptık. 

Ancak sonrasında görüşmeye ilişkin kamuoyuna yönelik mesajlarının tribün ve taraftar kaygısıyla verilmiş olduğunu izledik.Umarım bu tutum ve yaklaşım diyalog ve normalleşme ruhunu zedelemez.''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bulgaristan'a geçmiş olsun mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bulgaristan'a geçmiş olsun mesajı!

Editör: Nehir Durdağı