Milli Eğitim Bakanı Tekin, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Özel sektör öğretmenlerinin taban maaş taleplerine ilişkin, "Özel okul temsilcileriyle de görüşüyoruz bu konularda. Öğretmen arkadaşlarımızı mağdur etmeyecek çözümler üretmeye çaba sarf ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Tekin, onayladığı yeni Milli Eğitim Müfredatına yönelik ve ön açıklamasında Atatürk'ün adının geçmediği yönündeki eleştirilerle ilgili, "Okuyarak eleştirmelerini tavsiye ediyorum kendilerine" cevabını verdi.

Öğretmen atama takvimi belli oldu: Branş dağılımı ve kontenjan sayısı açıklandı Öğretmen atama takvimi belli oldu: Branş dağılımı ve kontenjan sayısı açıklandı

Bakan Tekin, yaklaşan yaz tatili ile ilgili şu açıklamada bulundu;"Yaz aylarını tatil yaparak geçirsin çocuklarımız. Okul dışında, ders dışında okuyarak, başka türlü etkinliklerle, sosyal aktivitelerle, sanatsal aktivitelerle, ülkemizin güzelliklerini görerek güzel bir tatil yapmalarını arzu ediyorum. Velilerden de çocuklarına, öğrencilerimize bu şekilde bakmalarını, bu şekilde yönlendirmelerini tavsiye ediyorum. Bu da eğitimin bir parçası" 

Editör: Nehir Durdağı