Kurbanlık hayvanlarını satmak için pazara getiren tacirlerin satamadığı hayvanları bakım, besleme ve taşıma maliyeti dikkate alınarak oluşturulan Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesi'nden karkas et olarak Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından alınacak.

Köpek saldırısından kaçan bisiklet sürcüsü Furkan Berk Şahin yaşamını yitirdi! Köpek saldırısından kaçan bisiklet sürcüsü Furkan Berk Şahin yaşamını yitirdi!

Hayvanlarını ESK'ye satan tacirlerin ödemeleri en geç 3 (üç) iş günü içinde yapılacağı  belirtilirken, üreticilere kolaylık sağlamak için, hayvanlar bulundukları yere en yakın kesimhanede kestirilebilecek.

Hayvanlarını satmak isteyen üreticilerin, 20-28 Haziran tarihleri arasında en yakın ESK Kombina Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekecek. Üreticilerin hayvanlarına ait kimlik bilgileri, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerince kurban satışı için verilen sevk raporları, kurban pazar yeri giriş ve kira belgesiyle başvurmaları yeterli olacak.

İlgili müdürlük tarafından  TÜRKVET sistemi üzerinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra, ESK'nin Hayvan Alım Kriterleri ve Uygulama Esasları Talimatları doğrultusunda hayvanlar karkas et olarak satın alınabilecek ESK'nin cari alım ile Kurbanlık Hayvanların Alım Tarifesi'nden alınacak hayvanların fiyatları şöyle;

Cari Fiyat

Editör: Nehir Durdağı