ANKARA (AA) - İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, etkili olan sağanak nedeniyle ev ve iş yerlerini su basan Bartın ve diğer bölgelerde can kaybı olmadığını bildirdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sel felaketinden etkilenen Bartın'da incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket etti.

Bakan Yerlikaya resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Bartın'a doğru kara yoluyla hareket ettiklerini belirtti.

Sel felaketinden etkilenen tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Yerlikaya, "Valiliklerimiz ve AFAD koordinesinde Devletimiz bütün kurumlarıyla bölgede. 23 vatandaşımız helikopter, 73 vatandaşımız ise bot ve iş makineleriyle kurtarıldı. Şu an itibarıyla şükürler olsun can kaybımız yok." ifadelerini kullandı.

Yağışların yarın sabah saatlerine kadar etkisini sürdürmesinin beklendiğini belirterek, temkinli olunması, uyarıların dikkate alınması çağrısını yapan Yerlikaya paylaşımında, kurtarma çalışmalarına ait görüntülere de yer verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, Bartın ve çevre illerde yaşanan sel afeti nedeniyle hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bölgeye hareket halinde olduklarını, bölgeye, AFAD koordinasyonunda tüm birimleri seferber ettiklerini kaydeden Tunç, "Mahsur kalan hemşehrilerimiz için havadan ve karadan müdahalelerimiz devam ediyor. Devletimiz tüm imkanları ile seferber olmuş durumda. Allah memleketimizi her türlü afetten korusun." paylaşımında bulundu.

Editör: Grlyrtts