Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan İsrail'e jet yakıtı sattıklarına dair iddialara çok sert açıklama yaptı ve bunu yayanların İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ekibi olduğunu iddia etti.

Bayraktar, şu ifadeleri kullandı:

"Sosyal medya paylaşımlarının arkasında İBB Başkanı Erkem İmamoğlu'nun iletişim ekibi var. Sosyal medyada Baykar ve yöneticileri aleyhine alçakça ve şerefsizce uçak yakıtı konusunda bir iftira kampanyası yürütülüyor. Baykar, Türkiye'den Gazze'ye en büyük insani yardımı gerçekleştirmiş bir firmadır. Firmamızın tek faaliyet alanı insansız hava aracı sistemleridir. Bu iftirayı yayanları mahkemeye verip takipçisi olacağım. Oluşacak tazminatlar da yine Gazze'ye yardım olarak aktarılacaktır. Bizim için nefsin izzeti yoktur yaptığın işin izzeti vardır. Attığınız iftiralar bizde bir toz zerresi kadar iz bırakmaz. Milletimiz de, Gazzeliler de bizim duruşumuzu iyi bilir.” ifadelerini kullandı.

Japon deprem uzmanından flaş açıklama. 3 il için uyarı yaptı Japon deprem uzmanından flaş açıklama. 3 il için uyarı yaptı

Haluk Bayraktar'a İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabından yanıt geldi.

İBB yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Haluk Bayraktar isimli kişinin sosyal medya platformu X paylaşımında İBB ve Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’na yönelik yalan ve iftiralara yer verildiği görülmüştür.
Haluk Bayraktar isimli kullanıcı hakkında, bu asılsız iddialarından dolayı, hem kişisel hem de kurumsal hukuki süreç başlatılacaktır.
Ramazan ayında bile iftira ve kumpastan geri durmayanların, bayramda da aynı kötülüklere devam etmesine şaşırmıyoruz.
Bu şahıs ve benzerleri sosyal medyada dezenformasyon yaparak, içindeki kin ve nefreti toplumu kutuplaştırmak için kullanıyor.
Bu millet sizin kötü aklınıza 31 Mart’ta dersini verdi, vermeye de devam edecektir."
 

Editör: Gürel Yurttaş