Bedelli askerlik ücretlerine zam geldi. Yeni fiyatı belli oldu.

Temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak zamla birlikte bedelli askerliğe de zam geliyor. Yılın ikinci yarısına girerken memur maaşlarına yapılacak olan zam, bedelli askerlik ücretlerine de yansıyacak. Beklenen yüzde 20'lik artış, doğrudan bedelli askerlik ücretlerini etkileyecek.

TEMMUZ'DA BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ ARTACAK

Temmuz'da yürürlüğe girecek yeni düzenlemeyle beraber bedelli askerlik ücretlerinde önemli bir atış yaşanacak.

Bu nedenle, zamdan etkilenmemek için başvuruların 28 Haziran’ın mesai saati bitimine kadar tamamlanması gerekiyor. Bu tarihe kadar başvuru yapıp parasını yatıranlar, yaklaşık olarak yaklaşık 30 bin TL daha az ödeme yapmış olacaklar.

BEDELLİ ASKERLİK FİYATI NE KADAR OLACAK?

İlk 6 aylık TÜFE'nin %25.46 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor. Eğer bu tahmin gerçekleşirse yapılacak olan bu zam, bedelli askerlik ücretlerine doğrudan yansıtılacak.

Bedelli askerlik ücretleri, her 6 ayda bir memur maaş zamlarıyla birlikte güncelleniyor. Hesaplama, memur maaş katsayısı ile 240.000 gösterge rakamının çarpımıyla yapılıyor.

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Temmuz ayında yapılacak olan memur maaş zammı, bedelli askerlik ücretlerinin belirlenmesinde temel alınacak.

Editör: İrem Nur Kaya