Türkiye Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı Gazeteci Ferhat Aydoğan, İsrail'in Refah'ta Filistinli sivillerin bulunduğu kampa savaş uçaklarıyla düzenlediği saldırıyı sert bir dille eleştirdi ve Müslüman alemine seslenerek ayağa kalkmaları gerektiğini belirtti.

Ferhat Aydoğan, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının yaklaşık 8 aydır aralıksız sürdüğünü ve tüm dünya ülkelerinin İsrail'i durdurmak için ortak hareket etmesi gerektiğini vurguladı. Aydoğan, İsrail'in bölgenin altyapısını, pazarları, dükkanları ve hatta mezarlıkları bile kasten yok ettiğini belirtti ve bu durumun insani değer ve ilkeleri açıkça ihlal ettiğini söyledi.

Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor: Son tarih 31 Aralık, cezası var Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor: Son tarih 31 Aralık, cezası var

Cibaliya Kampı'nda devam eden saldırılarda İsrail'in "yanmış toprak" politikası uyguladığını ve 200 bin Filistinliyi zorla yerinden ettiğini ifade eden Aydoğan, İsrail'in hukuki olarak cezalandırılması için Uluslararası Adalet Divanı (UAD) ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne (UCM) çağrıda bulundu.

Aydoğan, işgal ile olan mücadelenin bir nesil mücadelesi olduğunu belirterek, Selahaddin Eyyubi'nin Filistin'i özgürleştirirken bir özgürlük nesli yetiştirdiği gibi, bugün de bu nesli yetiştirmenin önemine dikkat çekti. Aydoğan, Gazze'ye işaret ederek "Ben ve tüm gençliğimiz de hazır ve nazırız" diyerek, acil bir çağrıda bulundu.

Editör: Nehir Durdağı