Amazon da koronavirüse yakalandı: 'İşe gelmeyin'

Online alışveriş platformu Amazon, bir çalışanda koronavirüs görülmesinin ardından çalışanlarından işe gelmemelerini, ay sonuna kadar evden çalışmalarını istedi.

Amazon da koronavirüse yakalandı: 'İşe gelmeyin'

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve üç binden fazla kişinin ölümüne neden olan koronavirüs için şirketler pek çok önlem alıyor.

Salgın endişesi nedeniyle pek çok etkinlikten çekilme kararı alan teknoloji şirketleri şimdi de çalışanlarına evden çalışmaları önerisinde bulunuyor.

Business Insider'da yer alan habere göre, koronavirüs endişesi nedeniyle ofisini kaptan şirketler kervanına Amazon da katıldı. Amazon, Seattle'daki ofisinde görev alan bir çalışanında koronavirüse rastlanmasının ardından burada görev alan çalışanlarından işe gelmemelerini istedi.

Ay sonunda kadar işlerini ofise gelmeden yapmalarını istedi

Amazon, ofisini kapatma kararı almadı ancak evden çalışabilecek kişilerin ay sonunda kadar işlerini ofise gelmeden yapmalarını istedi. Geçtiğimiz günlerde İtalya'daki iki çalışanı koronavirüs karantinasına alınan şirket, merkez binası olan Seattle'daki ofiste görev alan bir çalışanında koronavirüse rastlandığı bilgisini paylaşmıştı.

İş görüşmelerini de dijital yolla yapacak

Amazon salgına karşı pek çok etkinliğini iptal etmiş, iş görüşmelerini ise dijital yollar ile yapacağı duyurusunu yapmıştı.

Amazon'un merkez ofisinin yer aldığı eyalette bugüne kadar 21 kişide koronavirüse rastlandı. Resmi açıklamaya göre, bölgede 8 kişi virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER