Amazon'dan Büyük Atak: Spotify'a Rakip Oldu!

Amazon, Prime ve Music Unlimited üyelerine belli bir ücret karşılığı sunduğu şarkıları bedava ve reklamsız olarak tüm cihazlarda vereceğini duyurdu

Amazon'dan Büyük Atak: Spotify'a Rakip Oldu!

Amazon, Prime ve Music Unlimited üyelerine belli bir ücret karşılığı sunduğu şarkıları bedava ve reklamsız olarak tüm cihazlarda vereceğini duyurdu. Amazon'un bu hamlesinden sonra en popüler müzik dinleme uygulaması Spotify'ın hisseleri büyük oranda düştü.

BEDAVA VE REKLAMSIZ

Dünyanın en büyük e-ticaret alışveriş sitesi unvanına sahip Amazon'un bu hamlesi Spotify kullanıcılarını da sevindirdi. 2 milyondan fazla şarkının yer aldığı kataloğu Alexa kullanıcılarına bedava ve reklamsız veren Amazon, artık akıllı telefonlar, tablet, bilgisayar ve televizyon üzerinden herkesin ücretsiz ulaşacabileceğini belirtti.

TİKTOK'TA MÜZİK İŞİNE GİRECEK

Amazon'un beklenmedik bu girişiminden sonra milyonlarca kullanıcısı bulunan video uygulaması TikTok'un da yakın zamanda müzik işine girebileceği konuşuluyor. TikTok uygulamasının da müzik işine girmesinin ardından Spotifty'ın hisselerinin ciddi anlamda düşeceği söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER