Apple'dan Rekor Zarar: 9 Milyar Dolarlık Hırsızlık!

Ünlü telefon markası Apple, büyük hırsızlık olayıyla gündeme geldi. Apple'ın Iphone telefon modellerinin üretildiği Çin'de bulunan Faxconn firması çalışanları, Iphone telefon parçalarını hurdaya ayrılmış gibi göstererek 3 yıl boyunca çaldılar

Apple'dan Rekor Zarar: 9 Milyar Dolarlık Hırsızlık!

Ünlü telefon markası Apple, büyük hırsızlık olayıyla gündeme geldi. Apple'ın Iphone telefon modellerinin üretildiği Çin'de bulunan Faxconn firması çalışanları, Iphone telefon parçalarını hurdaya ayrılmış gibi göstererek 3 yıl boyunca çaldılar.

ÇALINAN PARÇALARDAN IPHONE ÜRETTİLER

Çaldıkları parçaları Tayvan'da satan Faxconn çalışanları şu ana kadar Apple'a 9 milyar dolar zarar ettirdiler. Çalınan bu parçaların da yeni Iphone üretimlerinde kullanılıp satıldığı ortaya çıktı. Çalınan bu parçalardan yararlanılarak toplamda 300 bin Iphone üretildiği de söyleniyor. Çalınan parçalar arasında söylendiği kadarıyla ekran, kasa ve safir kamera camı yer alıyor. 

'ÇİN BU KONUDA YETENEKLİ'

Ürünlerin neden ABD'de değil de Çin'de üretildiğini aktaran Apple CEO'su Tim Cook, Çin'in üretim konusunda çok geliştiğini ve işçilerin de inanılmaz yetenekli olduğunu belirtti. Ayrıca Çin'de üretim yapmanın maliyetinin de yüksek olduğunu belirten Cook, yeni çıkacak olan Mac Pro’ların bazılarının ABD'de üretileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER