Google'dan O Reklamlara Yasak!

İnternet Dünya'sının devi Google reklam politikasında flaş bir değişikliğe gidiyor. Sosyal medyada büyük sorun yaratan yanıltıcı reklamların önüne geçmek isteyen şirket, denenmiş ve kanıtlanmamış tüm tedavi yöntemi reklamlarını yasaklayacak.

Google'dan O Reklamlara Yasak!

İnternet üzerinde özellikle "sağlık" konusunda dolandırıcılara ödün vermek istemeyen ve bu konuda ciddi çalışmalar yapan Google, bu tarz reklamlar gönderen yayıncılara bir darbe daha daha yaptı. Bu kötü niyetli kişilerin, çoğu kök hücre ve gen terapisi de dahil olmak üzere kanıtlanmamış tıbbi tedaviler için verdikleri çevrimiçi reklamların tümünü yasakladı.

'ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ'

Ana bilimsel bulgulara ve ön klinik tecrübelere dayanan her türlü tedavi yöntemini de yasakalayacak Google, şu anda bu konuların daha sağlıklı yürütülmesi için gereken verilere sahip olmadığını ancak kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulacağını açıkladı. Devasa teknoloji şirketi, bu konudaki görüşlerini ise “İzlenen, düzenlenmiş klinik çalışmalar, önemli tıbbi gelişmeleri test etmenin ve kanıtlamanın en güvenilir yoludur.” sözleriyle ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER