Google Play Store yüzlerce uygulamayı sildi: Sebebi ise...

Google, rahatsız edici reklam politikasını ve izinsiz geçiş reklamı politikasını ihlal ettiği için Play Store’daki 600 uygulamayı sildi. Uygulamalar yeni makine öğrenimi tabanlı sistemi sayesinde kaldırıldı.

Google Play Store yüzlerce uygulamayı sildi: Sebebi ise...

Google, rahatsız edici reklam politikasını ve izinsiz geçiş reklamı politikasını ihlal ettiği için Play Store’daki 600 uygulamayı sildi.

Yeni sistem sayesinde kaldırıldı

Bu uygulamalar Google’ın uygulamaların bağlam dışı reklamlar gösterdiğinde tespit etmek için kullandığı yeni makine öğrenimi tabanlı sistemi sayesinde kaldırıldı. Reklam politikası, özellikle kullanıcılara beklenmedik şekillerde gösterilen reklamları, özellikle de bağlam dışı reklamları ve bazen cihaz işlevselliğini ortadan kaldırabilecek şekilde hedefliyor.

O uygulamaları kaldırmaya devam edecek

Google, kullanıcı aktif olarak kullanmadığında, örneğin bir telefon görüşmesi yapmaya çalıştığında veya telefonun kilidini açarken olduğu gibi aniden tam ekran reklamlar sunan uygulamaları kaldırmaya devam edeceğini belirtti. 

Google, ortaya çıkan bu tehditlerin ve kötü davranışların mobil ekosisteme zarar vermesini önlemeye yardımcı olabilecek yeni teknolojiler geliştirmeye yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2020, 15:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler