Instagram'dan Flaş Karar: O Buton Kaldırılıyor!

Haziran 2018'de Instagram'la buluşan IGTV, onca zamana rağmen başarılı olamadı. IGTV'den istediğini bulamayan Instagram, ana sayfadan IGTV butonunu kaldıracak.

Instagram'dan Flaş Karar: O Buton Kaldırılıyor!

Instagram, video paylaşım platformu IGTV'den beklediğini bulamadı. Yapılan açıklamaya göre Instagram'ın IGTV butonunu ana sayfadan kaldıracağı belirtildi.

BAŞARILI OLAMADI

IGTV Haziran 2018'de Instagram'la buluşmuştu. Akıllı telefonların hayatımızda büyük yer edinmesi ve videoların artık çoğunlukla dikey olarak çekilmesiyle birlikte yepyeni bir video paylaşım platformu olması beklenilen IGTV, aradan geçen onca zamanda başarıyı yakalayamadı.

YENİLİK GEREKLİ

TikTok, Haziran 2018'den bu yana ABD'de 80,5 milyon indirme gerçekleştirirken IGTV ise 1,1 milyonda kaldı. Rakibi karşısında daha zayıf kalan IGTV için dolasıyla bir takım yenilikler gerekli görüldü.

Bu doğrultuda yatay videoyu da desteklemeye başlayan IGTV, ardından Instagram'ın ana uygulamasında yer edindi. Ancak bu da uygulamanın Instagram üzerinden kullanılmasına yol açtı.

DOĞRULADILAR

TechCrunch tarafından duyurulan habere göreyse bir Facebook yetkilisi Instagram üzerinde yer alan IGTV butonunun kaldırılacağını doğruladı. Sebep olaraksa bu butonun hiç kullanılmamasına dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER