Instagram O Paylaşımları Yasakladı!

Instagram, yasaklarına bir yenisini daha ekledi. İntihar ve kendine zarar verme gibi zararlı içerikleri yasakladı. Bu yasağın içine çizimler, notlar ve filmler de dahil edildi.

Instagram O Paylaşımları Yasakladı!

Instagram, yasaklarına br yenisini daha ekleyerek paylaşılan intihar içerikli veya kendine zarar verme görüntüleri ve videolarını kaldırıyor.

KAPSAMI GENİŞLEYECEK

Yapılan açıklamada insan sağlığına ve psikolojisine zarar vermenin önüne geçme amacı taşıdığı, zararlı içeriğe maruz kalmalarını engellemek için bir denge kurmak zorunda oldukları ve bu tarz yasaklara devam edileceği, kapsamının genişleyeceği belirtildi.

ÇİZİMLERE DE İZİN YOK

Bu yasağın içinde aynı zamanda filmler, notlar ve çizgi romanlar da var, yani bu tarz çizimlerde veya filmlerde bu tarz görüntülerin tasvirlerine de yer verilemeyecek.  

İZLEDİĞİ GÖRÜNTÜLERDEN SONRA İNTİHAR ETMİŞTİ

2017 yılında yaşanan olayda 14 yaşındaki Molly Russell, Instagram’da izlediği intihar ve şiddet videoları yüzünden intihar etmişti. İntihar eden Russell, Instagram'ı depresyon ve intiharla ilgili içerikleri izlemek için kullanmıştı. Oldukça zor bir dönem geçiren genç kızın ailesi de çocuklarının ölümüne Instagram'ın yol açtığını söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER