Instagram’da Küfürlü Yorum Yapanlara Yaptırım Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, kullanıcı yorumlarını filtreden geçireceği bir uygulama hazırlıyor

Instagram’da Küfürlü Yorum Yapanlara Yaptırım Geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Instagram, kullanıcı yorumlarını filtreden geçireceği bir uygulama hazırlıyor.

Sanal şiddetin önüne geçmeyi düşünen Instagram yetkilileri, paylaşılan görsel içeriklerin altına gelen küfürlü ve hakaret içeren yorumları tespit edip uyarıda bulunacak bir yazılım geliştirildiğini duyurdu.

YORUMLAR YENİDEN DÜZENLENECEK

Kullanıcıların herhangi bir küfür veya hakaret içeren şiddetli yorumlarını fark edecek olan yapay zeka, kullanıcıyı “emin misin” sorusuyla uyaracak. Yorumları düzenleme seçeneği de sunacak yeni eklenti sayesinde üç farklı seçenekte yorumlar paylaşılabilecek. “Eminim” derse yorum paylaşılacak ya da güncelleme sayesinde gelen düzeltmeyle mesaj uygulamanın istediği biçimde gönderilebilecek. Üçüncü bir seçenek ise yorumu paylaşmaktan direkt vazgeçmek olacak.

CEZA VERİLECEK

Kişi yorumunu paylaşmakta ısrarcı olursa Instagram yorumu incelemeye alma hakkına sahip olacak ve uygunsuz bulduğu noktada kullanıcıya gerekli cezayı verecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER