Kızılelma paylaşımı! Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olması plananan 'Kızılelma'nın Samsun'daki TEKNOFEST'te sergileneceğini duyurdu.

Kızılelma paylaşımı! Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi

Her yıl milyonların yakından takip ettiği Türkiye’nin en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST, bu yıl Karadeniz Bölgesi genelinde Samsun merkezli olarak gerçekleştiriliyor.

30  Ağustos - 4 Eylül tarihleri arasında Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenecek festival, teknoloji meraklılarını,milli mücadelenin başladığı şehirde bir  araya getiriyor.

Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi

TEKNOFEST'in başlamasına kısa bir süre kalmışken, bir  MÜJDE de Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar'dan geldi.

Twitter hesabından, "951 yıl önce Malazgirt Zaferi ile adım attığımız bu kadim topraklardaki varlığımızı perçinleyen zaferin müjdecisi Büyük Taarruz'un 100. yılı kutlu olsun." diyen Selçuk Bayraktar müjdeyi verdi.

TEKNOFEST'TE KIZILELMA

Bayraktar, "Bu kutlu günün sabahında Kızılelma'nın uçuşa hazırladığımız 2.üretim prototipini Samsun'a TEKNOFEST Karadeniz'e uğurladık." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2022, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER