Netflix'te Yine Skandal: Hz. İsa'yı Eşcinsel Olarak Gösterdiler!

Netflix'te Hz. İsa hakkında yayınlanan bir komedi dizisi izleyenleri ayağa kaldırdı. Hz. İsa'yı eşcinsel gösteren Netflix dizisine boykot çağrısı yapıldı

Netflix'te Yine Skandal: Hz. İsa'yı Eşcinsel Olarak Gösterdiler!

Brezilya'da bir milyondan fazla kişi, internet üzerinden video izleme platformu Netflix'te Hz. İsa hakkında yayınlanan bir komedi dizisi için boykot çağrısında bulundu. Netflix'te 3 Aralık'ta yayınlanan dizide Hz. İsa'nın eşcinsel olarak gösterilmes, başta Hristiyan cemaati olmak üzere birçok kişinin tepkisini çekti.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

YouTube'da tanınan Porta dos Fundos Brezilyalı komedyen grubunun, "The first temptation of Christ" (Mesih'in ilk günahı) adlı dizide Hz. İsa'yı canlandıran karakter, erkek arkadaşını ailesi ile tanıştırıyor. Söz konusu sahnelerin yayınlanması sonrası Alex Brindejoncy adlı bir kişi Change.org internet sitesinde başlattığı imza kampanyası ile Hristiyanların inancıyla alay edildiği gerekçesiyle Netflix'i boykot etme çağrısında bulundu.

'İNANÇLARA SALDIRMAYA DEĞER MİYDİ?'

Kampanyaya destek veren kişi sayısı, perşembe akşamı TSİ 20:50'de toplam 1 milyon 120 bine ulaştı. Boykot çağrısına destek verenler arasında da Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun oğlu milletvekili Eduardo Bolsonaro da bulunuyor. Oğul Bolsonaro, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İfade özgürlüğünü destekliyoruz, fakat bunun için halkın yüzde 86'sının inancına saldırmaya değer miydi? “ diyerek Netflix Brezilya ve dizi yapımcılarına tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER