O Telefonlarda Whatsapp Kullananlar Yandı!

Dünyanın en çok kullanılan aktif mesajlaşma uygulaması Whatsapp, önümüzdeki yıl itibariyle Windows Phone ve iOS 8'e vereceği desteği keseceğini duyurdu

O Telefonlarda Whatsapp Kullananlar Yandı!

Dünyada 600 milyon aktif kullanıcısı bulunan Whatsapp, iOS 8 ve Windows Phone kullanıcılarını hüsrana uğrattı. Akıllı telefonlar için gerçekleştirilen ve platformlar arası çalışma özelliğine sahip anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, Windows Phone ve iOS 8'e verdiği desteği keseceğini açıkladı. 

UYGULAMAYI YÜKLEYEMEYECEKLER

Whatsapp'la ilgili bilgileri paylaşan WABetalnfo'dan yapılan açıklamaya göre, Windows Phone cihazlarda 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Whatsapp uygulaması çalışmayacak. iOS 8 kullanıcıları ise 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edebilecekler fakat uygulamayı tekrar yükleyemeyecekler. Hesaplarını doğrulamak istedikleri zaman ise, doğrulama işlemini bir daha yapamayacaklar ve iOS 8 üzerinden Whatsapp hesaplarına erişemeyecekler.

Windows Phone kullanıcılarına uygulama desteğinin kesilmesi daha önceki yıllarda da başlamıştı. WABetalnfo'nu aldığı bu kadardan şu an için en çok etkilenen iOS 8 kullanıcıları oldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER