Rusya'dan Türkiye'ye Ortak Savaş Uçağı Üretme Önerisi!

Rus Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dimitri Şugayev, Dubai’deki havacılık fuarında Rus haber ajansının sorularını yanıtladı. Türkiye'yle ortak savaş uçağı üretilebileceğini söyledi

Rusya'dan Türkiye'ye Ortak Savaş Uçağı Üretme Önerisi!

Rus Federal Askeri Teknik İşbirliği Servisi Başkanı Dimitri Şugayev, Dubai’deki havacılık fuarında Rus haber ajansının sorularını yanıtladı. Şugayev, Türkiye’nin daha fazla S-400 almasını istediklerini belirtti. Askeri teknoloji ticaretinde Rusya ile S-400 alımında başlayan ilişkiyi ilerletmek isteyen Rusya Hükümeti adına konuşan Şugayev, şimdi de Türkiye’nin sıcak bakması durumunda SU-35 tipi savaş uçağının satılabileceğini söyledi. Şugayev, Gelecekte Türkiye’nin S-400 üretimine de dahil olabileceğini dile getirdi.

ABD İLE ANLAŞMAZLIK YAŞANIYOR

İstanbul'daki Uluslararası Havacılık fuarında tanıtılacağı belirtilen uçağın satın alınmasına sıcak bakıldığı bilinirken Rusya ile görüşmeler devam ediyor. Bir yandan Türkiye ile Rusya arasında ticari ve askeri anlaşmalar sürerken Amerika ve NATO, S-400'lerin F-35 tipi uçaklar için tehdit unsuru olduğunu düşünüyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER