Samsung'un Katlanabilen Telefon Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Samsung, esnek bir ekrana sahip ilk katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold'u piyasaya sürdü. Samsung katlanabilen akıllı telefonun fiyatı dudak uçuklatıyor.

Samsung'un Katlanabilen Telefon Fiyatı Dudak Uçuklattı!

Galaxy Fold marka örnek model telefonların, katlanabilir ekranın birkaç gün içinde kırılması sorunu sebebiyle piyasaya sürüm tarihi ertelenmişti.

Şu anda sorunları giderilen katlanabilen akıllı telefonlar bugün Güney Kore'de, 18 Eylül'de ise İngiltere'de piyasaya çıkıyor.

Samsung Galaxy Fold, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisinden esnek bir ekrana sahip ilk katlanabilir telefon. Kapalı akıllı telefon modundayken 4,6 inçlik bir harici ekranı var, ancak katladığınızda Samsung'un kendi Infinity Flex ekranı sayesinde 7,3 inçlik bir tablete dönüşüyor.

TÜRKİYE FİYATI YAKLAŞIK 22 BİN TL

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un Türkiye satış fiyatının yaklaşık 22 bin TL olması bekleniyor. En son yapılan düzenleme ile birlikte fiyatı 1.500 TL’nin üzerinde olan cep telefonlarından alınan Özel Tüketim Vergisi yüzde 50’ye çıkarılmıştı. Üzerine TRT payı ve KDV de eklendiğinde satış fiyatı 1.980 dolar değerindeki cep telefonunun Türkiye’de fiyatının yaklaşık 22 bin TL olması bekleniyor.

Samsung, ekranı katlanabilir telefonları rakiplerinden önce piyasaya sürmeye çalışıyordu. Güney Kore merkezli firma Temmuz ayında yaptığı açıklamada cihazın 'geliştirildiğini' ve Eylül ayında satışa çıkarmayı planladıklarını söylemişti.

TANITIMI VE ÖZELLİKLERİ
 

Beklentilere meydan okuyan çarpıcı 7,3 ​​inç Dinamik AMOLED ekran. İnce esneklik için katmanlı, devrim niteliğinde bir polimer malzemeden yapılmış, şimdiye kadarki en büyük Galaxy akıllı telefon ekranı.

Saat mekaniğinin hassasiyetinden ilham alan bir mühendislik harikası olan menteşe, hafifçe yerine kilitlenen simetrik bir hareket sunar. Böylece Galaxy Fold sezgisel bir kitap gibi katlanır.

Fütüristik fantazinizi Space Silver ve Cosmos Black'in birinci sınıf, tek renkli renkleri ile yaşayın.

Katlandığında, Galaxy Fold'un ince yapısı kolayca çantanıza ya da cebinize sığar. Ayrıca, tüm uygulamalarınızı kolayca erişebileceğiniz bir yere, elinize rahatça sığar.

Galaxy Fold, katlanabilir bir cihaz için donanım ve yazılımın sorunsuz entegrasyonuna öncülük ediyor. Aynı anda en fazla üç uygulama kullanın - bir seferde akış, oyun ve hatta metin aktarabilirsiniz. Altı profesyonel kamerayla, çarpıcı fotoğraflar ve videolar çekeceğinizden emin olabilirsiniz. Infinity Flex Ekranı büyük bir vizör olarak da kullanabilirsiniz.

Yoğun çoklu görevler için 12GB RAM ile - oyun oynamaktan akışa ve hatta bir kerede canlı yayın. Ayrıca, 512GB dahili depolama, uygulamalarınız ve medyanız için geniş bir alandır. 


Kapak ekranı

4.6 "HD + Süper AMOLED

Ana ekran

7.3 "QXGA + Dinamik AMOLED

Kapak / Ön kamera

Kapak: 10MP Özçekim Kamera

Ön: 10MP Özçekim Kamera 
8MP RGB Derinlik Kamera

Arka kamera

16MP Ultra Geniş Kamera

12MP Geniş Açılı Kamera

12MP Telefoto Kamera

Bellek

512GB dahili depolama ile 12GB RAM

Çift hücreli pil

LTE: 4380mAh (tipik)

5G: 4235mAh (tipik)

Ses

Dolby Atmos surround ses özellikli stereo hoparlörler 
Galaxy Buds (kutuda)

işletim sistemi

Android 9 (Pasta)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER