Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST Azerbaycan gençliğinin de en önemli hedeflerinden biri olacak! Dünya Türkün gücünü görsün, yerini bilsin

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, Milli Teknoloji Hamlesi'nin Azerbaycan gençliğinin de önemli hedeflerinden biri olacağını belirterek, "TEKNOFEST seferberliği, can Azerbaycan'ın tüm şehirlerine uzanarak hayatlarımıza anlam katacak." dedi.

Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST Azerbaycan gençliğinin de en önemli hedeflerinden biri olacak! Dünya Türkün gücünü görsün, yerini bilsin

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı), Azerbaycan Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, ülkenin önemli kurum ve firmalarının desteğiyle Bakü Crystal Hall ve Deniz Kenarı Bulvarı Milli Park'ta düzenlenen TEKNOFEST Azerbaycan'ın resmi kapanış töreni gerçekleştirildi.

Selçuk Bayraktarkapanış töreninde yaptığı konuşmada, "Hayatımıza anlam katan, adeta ruhumuzu şarj eden TEKNOFEST Azerbaycan'ın sonuna geldik. TEKNOFEST bittiği için hüzünlüyüz ama kardeşliğimiz pekiştiği için de sevinçliyiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda TEKNOFEST rüzgarını aziz şehirlerimiz Bakü'de, Şuşa'da tekrar estireceğiz." diye konuştu.

Yakın gelecekte teknoloji yarışmalarından çıkan girişimlerin başarı hikayelerini anlatacaklarını aktaran Bayraktar, şunları kaydetti:

"Bakü'de gördüklerimden sonra eminim ki Milli Teknoloji Hamlesi Azerbaycan gençliğinin de en önemli hedeflerinden biri olacak. İnanıyorum ki genç kardeşlerim Türk dünyasının tam bağımsız ve azat olabilmesi, müreffeh bir yaşamın tesis edilebilmesi için yüksek teknoloji geliştirme çalışmalarına hız kesmeden devam edecek. Bugünden sonra TEKNOFEST seferberliği, can Azerbaycan'ın her bir bölgesine, tüm şehirlerine uzanarak hayatlarımıza müspet bir anlam katacak.

Dün can Azerbaycan'ın bağımsızlık gününü kutladık, bugün de Türk dünyasının en muhteşem zaferlerinden biri olan İstanbul'un fethinin 569. yılını kutluyoruz. Kardeş Bakü'den Türk dünyasının kadim şehri İstanbul'a selamlarımızı ve sevgilerimizi yolluyoruz. Bu vesileyle, gelmiş geçmiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarınız şad olsun."

"TEKNOFEST'te bizlerle birlikte olan bacı ve gardaşlarıma minnettarlığımı iletiyorum"

Bayraktar, TEKNOFEST Azerbaycan'a emek veren Azerbaycan Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfındaki ekibine, gönüllülere ve tüm paydaşlara teşekkür ettiğini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

"TEKNOFEST'i himaye eden hürmetli Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarımı sunuyorum. Kadim coğrafyamızın her bir köşesinden Bakü'ye gelerek 'tek millet, iki devlet, tek festival' mottosuyla yola çıktığımız TEKNOFEST'te bizlerle birlikte olan siz değerli bacı ve gardaşlarıma minnettarlığımı iletiyorum. Hepinizi bu Ağustos'ta yapacağımız TEKNOFEST Karadeniz'e davet ediyorum. Samsun'da buluşmak üzere, sağlıcakla kalın. Azerbaycan sen çok yaşa, Türkiye sen çok yaşa."

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2022, 23:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER