WhatsApp'ta büyük yenilik! Kullanıcıların heyecanla beklediği özellik geldi!

Popüler mesajlaşma programı WhatsApp, kullanıcıların heyecanla beklediği yeni özellik üzerinde çalışıyor.

WhatsApp'ta büyük yenilik! Kullanıcıların heyecanla beklediği özellik geldi!

WhatsApp kullanıcıları, aynı numarayı birden fazla cihazda henüz kullanamıyor. WABeta info tarafından sızdırılan bilgilere göre WhatsApp, artık kullanıcıların 2 farklı telefonda aynı numarayı kullanmasına izin verecek.

Telegram ve Signal gibi uygulamalar ile rekabeti artırmak isteyen Meta, yeni özellikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz haftalarda herkes için sil özelliğinin süresini 60 saate çıkarmıştı.

Telegram, uzun süredir kullanıcılarına birden fazla akıllı telefonda aynı numarayı kullanma imkanı sunuyor. Milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp da yakında birden fazla cihaz desteğine kavuşacak. Android WhatsApp uygulamasında ortaya çıkarılan özellik, sohbet geçmişinizi eklediğiniz yeni cihaza direkt aktarma imkanı sunacak. İddiaya göre, mevcut mesajlarınız ve medya dosyalarınızı birkaç dakika içerisinde yeni telefonunuza kopyalayabileceksiniz.

WhatsApp çevrim içi durumunu gizleme özelliğinde yapılan değişiklik, şirketin dikkat çeken yeniliği arasında yer alıyor. Kullanıcılar, çevrim içi durumunu rehberlerinde yer alan istedikleri kişilerden gizleyebilecek.

Analistler, Telegram'ın premium özelliğinin de yakında WhatsApp'ta test edileceğini tahmin ediyor. Dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, işletmeler için de çalışmalarını hızlandırdı. İşletme hesaplarının kullanıcı etkileşimini artırmak isteyen şirket, özel link özelliğini test ediyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2022, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER