WhatsApp’taki O Virüs Kimliğinizi Ele Geçirebilir!

Facebook bünyesinde varlığını sürdüren dünyanın en popüler mesajlaşma programı WhatsApp’ta son dönemlerde ortaya çıkan virüs, kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçiriyor

WhatsApp’taki O Virüs Kimliğinizi Ele Geçirebilir!

Facebook bünyesinde varlığını sürdüren dünyanın en popüler mesajlaşma programı WhatsApp’ta son dönemlerde ortaya çıkan virüs, kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçiriyor.

YENİ YIL VİRÜSÜ

Yeni yılın gelmesiyle birlikte siber saldırılarda artış yaşanıyor. Hackerlar, kendine “yeni yıl mesajı” adı altında kullanıcıların bilgilerini ele geçirmek için zemin hazırlıyor. Yeni yıla dair kutlama ve çeşitli yeni yıl temalı içeriklere yönlendiren linklerle siteye giriş yapan kişilerin telefon ya da bilgisayarındaki bilgiler ele geçiriliyor. Sadece “yeni yıl virüsü” değil, birçok özel günde kullanıcıların hassasiyetlerinden faydalanan birçok mesaj atılıyor. WhatsApp yetkilileri konuya dair bir açıklama yapmazken yeni gelen güncellemelerin bu konunun önüne geçmesi bekleniyor.

BİLİNMEYEN KİŞİLERDEN GELEN MESAJLARA DİKKAT

1.5 milyar aktif kullanıcıya sahip WhatsApp, siber saldırgan kişilerin en büyük hedeflerinden biri. O yüzden uzmanlar tanımadığı kişi ve numaralardan gelen özel gün veya kampanya adı altında iletilen mesajlara temkinli yaklaşılmasını öneriyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER