Yerli Otomobile Bir Özellik Daha Eklendi!

Türkiye'nin yıllardır beklediği yerli otomobile bir özellik daha eklendi. Yeni özellikleri tanıtılan otomobile sürücüleri daha rahat ettirecek yenilikler yapılıyor

Yerli Otomobile Bir Özellik Daha Eklendi!

Türkiye'nin yıllardır beklediği yerli otomobile bir özellik daha eklendi. Yeni özellikleri tanıtılan otomobile sürücüleri daha rahat ettirecek yenilikler yapılıyor. Türkiye’nin otomobili girişim grubu sosyal medya hesabından yerli otomobille ilgili yeni paylaşım yaptı.

İNTERNET ÜZERİNDEN GÜNCELLENİYOR

Paylaşımda otomobilin, internet üzerinden güncellenebilir ve seviye 3 ve ötesi otonom sürüş dönüşümüne uygun olarak geliştirilen alt yapıya sahip olduğu ifade edildi. Geliştirilen otonom sürüş şehir, trafiğinde ve uzun yolculuklarda sürücüleri rahatlatacak.

Segmentinin en uzun aks mesafesine sahip otomobilin teknik özelliklerine ilişkin bilgiler paylaşıldı. Buna göre, Türkiye’nin Otomobili, 30 dakikanın altında hızlı şarj ile yüzde 80 doluluğa ulaşacak.

UZUN BATARYA ÖMRÜ

Doğuştan elektrikli modüler platform ile 300+ ve 500+ kilometre menzil opsiyonlarına sahip olacak otomobil, merkeze sürekli bağlı olacak ve güncellemeleri uzaktan 4G/5G bağlantısıyla alabilecek. Gelişmiş batarya yönetim ve aktif termal yönetim sistemlerinin sağladığı uzun ömürlü batarya paketine sahip olan otomobil, 200 beygir güç ile 7,6 saniye, 400 beygir güç ile de 4,8 saniye altında 0-100 km/s hızlanabilecek.

İSTASYONLARDA SARJ EDİLECEK

Türkiye'nin Otomobili, yollara çıkacağı 2022 yılına kadar TOGG'un öncülüğünde yayılımını sağlayacak geniş kapsamlı şarj altyapısı sayesinde evlerde, ofislerde ve yol üzerindeki istasyonlarda şarj edilebilecek. Bağlantılı ve akıllı bir otomobil olmanın sunacağı teknolojik imkanlar ile kullanıcılar otomobillerinin şarjını kolaylıkla planlayıp yönetebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler