Geçen yıl Temmuz ayında akademisyen Süheyb Öğüt ile anlaşmalı olarak tek celsede boşanan Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan, 9 ay sonra tekrar evlendi. 

Patronlar Dünyası'nın haberine göre, geçen hafta Çekmeköy'deki villasında aile arasında gerçekleşen törenle Hilal Kaplan, Milat Gazetesi'nde Emre Efser ismi ile yazan Tevfik Emre Sarı ile hayatını birleştirdi. 

Kamuoyundan gizlenen bu evlilik ise mahkeme dosyasındaki soyadı değişikliğinden ortaya çıktı. 

Anadolu 51. Asliye Ceza Mahkemesi'nde eski eşi Süheyb Öğüt ile birlikte müşteki olarak bir davaya katılan Hilal Kaplan'ın soyadının Sarı olarak değiştiği görüldü. 

Soyadı değişikliğinin izini süren Patronlar dünyası Hilal Kaplan'ın geçen hafta evlendiğini öğrendi. 

Hilal Kaplan'ın dünya evine girdiği Tevfik Emre Sarı'nın da geçtiğimiz yıl eşinden boşandığı ifade edildi.

Sabah yazarı Hilal Kaplan 3 Mayıs 2020'de "Aile için tehlike çanları çalıyor" başlıklı yazısında boşanmaya karşı uyarılarda bulunmuş, "Bireyin ailenin, kariyerin ebeveynliğin önüne geçtiği, kulağa hoş gelen özgürlük sloganlarıyla sorumlulukların unutturulduğu, toplum yapımızı hızla dönüştüren bir süreçten geçiyoruz. Boşanma oranlarının da giderek arttığı ülkemizde aileyi kurtarmak için acilen harekete geçmek gerekiyor" ifadelerini kullanmıştı. 

Asuman isimli bir sosyal medya hesabı kendisini Sarı'nın eski eşi olduğunu iddia ederek açıklamalarda bulundu. 

Tarkan Cumhuriyet'in 100. yılına ve Atatürk'e yazdığı marşın sözlerini paylaştı Tarkan Cumhuriyet'in 100. yılına ve Atatürk'e yazdığı marşın sözlerini paylaştı

Açıklamada, "Benim yeterince takipçim olmadığı için yeterince duyulmayacak mı??? 2015 yılında hayatıma girdi Tevfik Emre Sarı. Yıllarımı verdim ona bir de bir evlat. Sonunda aldatıldım. İşler büyümesin diye çocuğumuz var diye anlaşmalı boşandık. Mücahit Birinci de sözleşmemizi hazırladı. Mahkemeyi araya adam sokup öne çektiler. Ben de ne bu acele diye düşünüyordum. Hilal Kaplan sevdası imiş demek ki sebep. Ben de beni aldattığı görüntülü konuştuğu Antalyalı Beyza zannetmiştim. 

Yanılmışım. Ses kayıtları elimde. Hepsinin üstünü kapattım evladım için. Ama değmezmiş. Defalarca evli iken Hilal Kaplan ile yüz yüze görüştü. Hilal Kaplan da bu süreçte evliydi. Villasına gidip geliyordu demek ki alt Yapı hazırlığı yapılmış. Hilal Kaplan boşandığında bizim de aramız bozulmaya başlamıştı. Şimdi her şey bir anda gerçekleşti mi diyeceksiniz?" ifadeleri kullanıldı. 

Söz konusu açıklamalarının ardından Asuman Karaca, "Ben bir ahlaksızlık yapmışım gibi bir de tehdit ediliyorum? Bu dünya sizin dünyanız ama öteki tarafta hesap var hesap" paylaşımında bulundu.

Hilal Kaplan ise, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yeni eşi hakkında FETÖ soruşturması olduğuna yönelik iddiaların asılsız olduğu söyledi.

Kaplan, "Mahremimizi sosyal medyadan paylaşmak zorunda değiliz. Deprem gündeminden ötürü evimizde aile ve arkadaşlarımızın huzurunda evlendik. Eşim @EmreEfser
hakkında geçmiş veya bugün hiçbir FETÖ soruşturması yoktur. Diğer iddiaların da hepsi iftiradır. Hukuki zeminde tüm haklarımızı arayacağız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi. 

Hilal Kaplan'ın eski ve yeni eşi ile birlikte fotoğrafı:

Eski eşi soldaki yeni eşi sağdaki