KUDÜS (AA) - İsrail ordusu, Lübnan’dan İsrail’e bir dizi roket fırlatıldığını ve ülkenin kuzey bölgelerinde uyarı sirenlerinin devreye girdiğini duyurdu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Lübnan topraklarından İsrail’in kuzeyine bir dizi roket fırlatıldığı belirtildi.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşunun aktardığına göre, İsrail’in kuzeyine 15 roket fırlatıldı.

İsrail hava savunma sistemlerinin fırlatılan roketleri imha etmek için devreye sokulduğu kaydedildi.

Öte yandan İsrail ordusu, saldırı sonucu şarapnel isabet eden bir İsraillinin hafif şekilde yaralandığını aktardı.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada da ülkenin kuzey bölgelerinde hava saldırılarına karşı uyarı sirenleri çalındığını bildirildi.

Lübnan’ın güneyinden İsrail’e yönelik roket fırlatılması ve verilen karşılığın ardından UNIFIL (Birleşmiş Milletler Lübnan Geçici Görev Gücü) Medya Ofisi tarafından bir yazılı açıklama yapıldı.

“Bugün öğleden sonra Lübnan’ın güneyindeki İsrail’e doğru roketler fırlatıldı” denilen açıklamada, “İsrail ordusu, UNIFIL’e, hava savunma sistemi demir kubbeyi aktif ettiği bilgisini verdi.” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen UNIFIL Komutanı Aroldo Lazaro, şunları kaydetti:

“Mavi hattın her iki tarafında da yetkililerle temas halindeyiz. Mevcut durum çok tehlikeli. UNIFIL, taraflara ivedi bir şekilde tansiyonun yükseltilmesinden kaçınılması ve itidal çağrısında bulunuyor.”

Editör: Grlyrtts