Prof. Dr. Canan Karatay, sağlıklı beslenme konusundaki tavsiye ve uyarılarıyla sık sık gündeme geliyor. Karatay bu kez de su içme konusunda yapılan hatalara dikkat çekerek çok hayati açıklamalarda bulundu.

Suyu içerken asla böyle yapmayın diyen Canan Karatay, şimdiye kadar yanlış yapılan davranışları tek tek anlattı. İnsan sisteminin düzenli çalışabilmesi için yeterli miktarda su tüketilmesi gerektiğinin altını çizen Karatay, "İçi mineral dolu tuzlu su tüm hücrelerimize yararlı" diyerek şunları söyledi:

Saç Ekimi ile Sağlıklı Saçlara Sahip Olun Saç Ekimi ile Sağlıklı Saçlara Sahip Olun

"Sağlıklı olmak için suyun yanında vücuda yeterli hayvansal yağ, protein gidecek. O zaman hastalanmıyoruz. Hastalanmış olsak bile yavaş yavaş hastalıklarımızdan kurtuluyoruz. Yeterli miktarda su için ama bu su sağlıklı su olmalı. Sağlıklı su dediğimiz bildiğiniz alınan şişedeki su değil. Nedir o, yüzde 60 ila 80 arasındaki tuzlu su. Bu oran da yaşa göre değişir. Saf su değil, tuzlu su için."

Canan Karatay ayrıca şu ifadeleri kullandı:

"İçi tuz dolu olacak. Dengeli, içi minerallerle dolu su için çünkü bu, vücutta tüm işlevleri görecek. Göz görecek, sinir sistemini rahatlatacak. Aklınıza ne gelirse. İçi mineral dolu tuzlu su olması tüm hücrelerimize yararlı. Onun dışında da yüzde 20 oranında hayvansal protein, bunun yanında da yüzde 19,9 oranında hayvansal yağ olacak. Bunlar dengeli olarak vücuda arz edildiği zaman hücrelerin toparlandığı görülecek."

Editör: İrem Nur Kaya