TBMM'de dikkat çeken bir tartışma yaşandı. CHP'li Ali Mahir Başarır söz alarak gazeteci Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasında AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi'nin montaj video ile rol oynadığını ileri sürdü.

Mehmet Ali Çelebi bunun üzerine şu karşılığı verdi:

“PKK elebaşını öven rezil bir videoyu paylaşmamdan hareketle -kaldı ki benden önce birçok hesabın paylaştığı ortadadır, burada gözükmektedir- montaj yaptığımı, montaj yalanını piyasaya sürmüşler ve tam bir FETÖ taktiği uygulamışlardır. ‘İftira et, izi kalsın' mantığı gütmektedirler. PKK elebaşını öven kim varsa biz eleştiririz.” 

Başarır bu kez de kürsüden söz aldı ve şu ifadeleri kullandı:

"O videonun montaj olduğunu herkes gördü. Kendisi de Ergenekon ve Balyoz sürecinde bir komplo ile tutuklanan bir subaydı. Kuddusi Okkır, Ali Tatar gibi kahraman askerler vardı. O gün onlara yapılan komploya karşı Merdan Yanardağ onların yanındaydı ve onları savunuyordu. Şimdi bu arkadaşımız çıkmış diyor ki ‘Ben her türlü terörün karşısındayım'. Ben de karşısındayım.

Değerli Çelebi; sen, rüzgargülü gibi dönüyorsun. Ben, şimdi sana buradan sormak isterim. Bülent Arınç'ın, Ensarioğlu'nun, Mehmet Metiner'in söylediklerini duymadın mı; partiye, bu sıralara geldin sen? Sen, seni savunan bir gazeteciye iftira atmaktan utanmadın mı?

Adam diyor ki ‘Ben bir ironi yaptım. Söylediklerim belli'. O videoyu paylaşan sensin, sen paylaştıktan sonra linç başladı. O linçten sonra soruşturma, soruşturmadan sonra tutuklama… Memnun musun? Memnunsun.

Çünkü sen, silah arkadaşlarının, Ali Tatar'ın, Kuddusi Okkır'ın kemiklerini sızlatan bir insansın. Sen, onların kemiklerini sızlatan bir insansın. Sen, daha dün bu sıralarda Tank Palet'ten Ergenokon, Balyoz sürecine kadar, FETÖ'ye kadar bu gruba neler söylüyordun? Ama yüzün kızarmadan kalktın, kenardan kenardan kenardan geldin, burada oturdun. Sen utanmalısın. Sen sokağa çıkmamalısın." 

Editör: Grlyrtts