Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası emeklilerle çalışanlarla ilgili açıklamada buludu.

Erdoğan şunları söyledi:

AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan saatiyle ilgili eleştirilere yanıt geldi! AK Partili Yenişehirlioğlu'ndan saatiyle ilgili eleştirilere yanıt geldi!

"En düşük emekli maaşını 66 liradan 10 bin liraya nereden nereye; asgari ücreti 184 liradan 17 bin liraya, engelli maaşını 25 liradan yaklaşık 4 bin liraya çıkarmış, her alanda milletimizin refah seviyesini katlayarak yükseltmiş bir hükümet olarak çalışanlarımızın ve emeklerimizin bugünkü sıkıntılarına gözlerimizi kapamamız mümkün mü? Elbette yaşanan sıkıntıların farkındayız. 

Geçtiğimiz günlerde emekli maaşlarına 'şu kadar zam yapacağız' diyen muhalefetin nasıl boş konuştuğunu örnekleriyle anlattım. Sözü edilen artışları; ülkenin tüm yatırımlarını durdursak, eğitim veya sağlık harcamalarının tamamını buraya aktarsak, kamu görevlilerine maaş vermesek bile karşılayamıyoruz. 

Bu demek değil ki çalışanlarımızı ve emeklerimizi hayat pahalılığının pençesine terk edeceğiz. Tam tersine enflasyonu yenerek, büyümeyi sürdürerek, milli gelirimizi artırarak devletimizi güçlendirerek her meselemizi çözdüğümüz gibi çalışanlarımızın ve emeklerimizin gelirlerini de artıracağız. Türkiye Yüzyılının emektarları başta olmak üzere hiçbir insanımızı darda bırakmayacak, göz göre göre sıkıntı çekmesine müsaade etmeyeceğiz" 

Editör: Gürel Yurttaş