Cumhuriyet’in 100. yılı dün ülke genelinde coşkuyla kutlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında Anıtkabir’deki törenin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne geçti. 

Buradaki törende, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Sayıştay Başkanı Metin Yener, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve kuvvet komutanları, TBMM üyeleri, kamu kurumlarının yöneticileri, Ankara’da görevli büyükelçiler, yabancı misyon şefleri, uluslararası kuruluşların temsilcileri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün akrabaları ve Kurtuluş Savaşı şehitlerinin yakınları ile gazi ve şehit yakınları, bazı meslek grupları, gençler, engelliler ve sporcular, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bayram tebriklerini sundu. Törende, başkentte görevli muhtelif rütbelerden askeri personel Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebriklerini iletti.

cumhurbaşkanı-8 Davetliler, tebriklerini iletmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, Cumhuriyet’in 100. yılına özel verilen resepsiyona katıldı. Ancak Erdoğan’ın tebrikleri kabul ettiği anlarda ilginç bir kare çekildi. Türkiye Musevileri Hahambaşı Rav İsak Haleva’nın tebrik sırasında Erdoğan’a bir süre bir şeyler anlattığı ve ellerini Cumhurbaşkanı’nın omzuna koyduğu görüldü.

Tebrik sırasında Erdoğan’la bir süre sohbet etmesinin ardından ellerini Erdoğan’ın omzuna koyan hahambaşı, bu şekilde bir şeyler anlatmaya çalıştı. Erdoğan’ın olan biteni şaşkınlıkla izlemesi dikkatlerden kaçmadı.

CHP'den AK Parti'ye geçen belediyenin ilk icraatı: Kemal Kılıçdaroğlu'nu sildi CHP'den AK Parti'ye geçen belediyenin ilk icraatı: Kemal Kılıçdaroğlu'nu sildi

Editör: Nehir Durdağı