Cüneyt Arkın’ın kızı Filiz Cüreklibatır, mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile kardeşleri Murat Cüreklibatır ve Kaan Polat Cüreklibatır’a dava açtı. 

1.5 yıl önce vefat eden Cüneyt Arkın’ın vasiyetnamesine ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır itiraz etti.

Cüreklibatır, mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile kardeşleri Murat Cüreklibatır ve Kaan Polat Cüreklibatır’a ‘tenkis’ (ölüme bağlı tasarruf) davası açtı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki davaya göre Cüneyt Arkın, kızına Levent’te bir taşınmazı olduğunu, bunu oğulları ile eşinin baskısıyla onların lehine bağışlayacağını söyledi.

Arkın ayrıca kızına da mirastan payını vereceğini belirtti. Filiz Cüreklibatır’a vadedilen miras payının hiçbir şekilde verilmediği dilekçede anlatıldı.

İbrahim Tatlıses 'Seçimi kaybettim' dedi ve aldığı flaş kararı açıkladı İbrahim Tatlıses 'Seçimi kaybettim' dedi ve aldığı flaş kararı açıkladı

Dilekçede, vasiyetname açıldıktan sonra Cüneyt Arkın üzerinde herhangi bir taşınmaz kaydının bulunmadığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:

“Levent’teki taşınmazın 3. kişilere satıldığı, bu satışla davalılar adına başkaca taşınmazın satın alındığı görülmüştür. Davalılar adına kayıtlı olan taşınmazlar ile banka hesaplarına tedbir konulmasını, malların bölüştürülmesini istiyoruz.”
(Hürriyet)

Editör: Grlyrtts