Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, görev süresinin dolmasının ardından yapılan seçimlerde yeniden seçildi.7 Mayıs 2020'de 4 yıllığına mevcut görevine seçilen Yiğit'in görev süresinin 7 Mayıs'ta dolacak olması nedeniyle mevzuat gereği seçim süreci dün başlamıştı.

Danıştay Genel Kurulunda, bugün başkanlık seçimi yapıldı.Yüksek Mahkeme, 4 yıl görev yapacak başkanı olarak yeniden Zeki Yiğit'i seçti.

Zeki Yiğit kimdir?

Bakan Tekin mikrofonu uzaklaştırıp muhabire sitem etti! Bakan Tekin mikrofonu uzaklaştırıp muhabire sitem etti!

1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1988 yılında hakim adayı olarak göreve başladı. Çeşitli ilçelerde hakimlik ve savcılık yaptıktan sonra Adalet Bakanlığı'nda görev alarak sırasıyla Adalet Müfettişliği, Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdür Yardımcılığı ve 28 Temmuz 2008 - 4 Mart 2011 tarihleri arasında Müsteşar Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

2 Mart 2011 tarihinde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Danıştay üyeliğine seçildi.2013-2020 yıllarında Yüksek Seçim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Danıştay 8. daire üyesi iken 7 Mayıs 2020 tarihinde Danıştay başkanı seçildi. Evli ve dört çocukludur.

Editör: Nehir Durdağı