Bilecik'in Söğüt ilçesinde define bulma amacıyla izinsiz kazı yapan 3 kişiden 2'si çukurda zehirlenerek yaşamını yitirdi. 

Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Zemzemiye köyünde meydana gelen olayda define bulma amacıyla izinsiz kazı yapan 3 kişiden 2'si rahatsızlanarak bayıldı. Bilecik 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan zehirlenme ihbarı üzerine AFAD, jandarma ve sağlık ekipleri harekete geçti. Kazı bölgesine giden AFAD ekipleri, özel kıyafet ve ekipmanlarla yaptığı kurtarma çalışmaları sonucu açtıkları çukurda 3 kişiden 36 yaşındaki S.G. ve 38 yaşındaki T.B.'nin hayatını kaybettiğini belirlendi. 

Bilecik Valiliği, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve olayın izinsiz kazı sırasında meydana geldiğini açıkladı.

Kontrolden çıkan araç yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı! Kontrolden çıkan araç yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı!

Valilik açıklamasında şu ifadeleri kullandı; "Yapılan araştırmada izinsiz kazı yapan 3 şahıstan 2 şahsın kazılan çukur içinde cansız bedenine rastlanmıştır. Olay yerine Jandarma, Sağlık ve AFAD ekipleri yönlendirilmiştir. AFAD ekipleri tarafından özel kıyafet ve ekipmanlar ile yapılan kurtarma çalışmaları neticesinde S.G. (36) ve T.B. (38) isimli şahısların cansız bedenlerine ulaşılarak Söğüt Devlet Hastanesine gönderilmiştir. Şahısların kesin ölüm nedenleri yapılacak olan otopsi sonucunda belirlenecektir" 

Editör: Nehir Durdağı