Bursa İznik'te uzun süredir definecilerin hedefinde olduğu öğrenilen 5 metrelik mağara içinde kaçak kazı sırasında göçük meydana geldi. 

Bursa'nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi'nde kaçak kazı yapan definecilerden birisi göçük nedeniyle hayatını kaybetti. Mahsur kalan 2 kişiye ulaşma çalışması sürereken Jandarma bölgede geniş çaplı çalışma ve araştırma başlattı. AFAD ve JAK ekipleri de bölgeye sevk edildi.

Bursa'nın İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi Karadere Mevkii'nde yaşanan olayda 3 arkadaşın bir mağarada kaçak kazı yaptığı sırada kayalar devrildi.Uzun süredir mağaranın definecilerin hedefinde olduğu  kazılar yapıldığı iddia edilirken, yaklaşık 5 metrelik mağara içerisinde bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı. İçeride iki kişinin daha olduğu bildirildi.

İtfaiye, jandarma, sağlık ve AFAD ekipleri içeride kalanlar için kurtarma çalışması başlattı. Mağara girişinde bir kişinin cansız bedeni kameraya yansıdı.

Mahsur kalanları kurtarma çalışmaları sürüyor.

AK Partili başkan Abdussamet Usta bıçaklı saldırıya uğradı. Durumu kritik AK Partili başkan Abdussamet Usta bıçaklı saldırıya uğradı. Durumu kritik

Kaçakkazı

Editör: Nehir Durdağı