1975 yılında Dereli ‘de dünyaya gelen Şerafettin VURGUN, yaklaşan yerel seçimlerde Dereli ‘de Ak Partiden belediye başkan aday adayı oldu.

Konuyla ilgili düşüncelerini bildiren VURGUN; “Dereliği çok iyi biliyorum, Dereli de doğdum ve büyüdüm. İlk ve ortaokul eğitimimi Dereli ’de tamamladım. Ailemin Debrelide uzun yıllar esnaf olması nedeniyle de Dereliği her yönüyle iyi biliyorum. Sorunlarının ne olduğunu da iyi biliyorum.

Çözümleri de her detayı ile birlikte dosyamızda hazır. Allah bana doğduğum ilçeye Belediye Başkanı olarak hizmet etmeyi nasip ettiği takdirde, tüm deneyimlerimi ve tecrübelerimi, ortak akıl ile birlikte Dereli için ortaya koyacağını belirten VURGUN, 2005 yılından bu yana da, yaklaşık 19 yıldır Giresun Belediyesinde farklı birimlerde görev yapmaktayım. 2019 tarihinden itibaren de Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekteyim.

19 yıllık Belediye tecrübesi ve 23 yıllık mühendis tecrübesi olan birisi olarak doğa harikası Debrelimizi hak ettiği bir üst lige taşıyacağız. Bunun için her kesime hitap eden çok önemli projelerimiz hazır" dedi.

Editör: İrem Nur Kaya