Hamas Lideri Haniyye: 'Netanyahu ateşkes ve esir takası anlaşmasına engel oluyor' Hamas Lideri Haniyye: 'Netanyahu ateşkes ve esir takası anlaşmasına engel oluyor'

Husiler, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına tepki olarak Kızıldeniz'de gemileri hedef almaya devam ediyor.  Yemen'de İran destekli Husilerin Yunan gemisini vurulma anına ilişkin görüntüleri paylaşıldı.  Husilerin silahlı kanadının sözcüsü Yahya Saree, gelecekte daha fazla saldırı düzenleyeceklerini belirtti. 

Yemen'deki İran destekli Husiler, Kızıldeniz'de Yunanistan'a ait gemiye saldırı görüntülerini paylaştı. Daha fazla saldırı düzenleyeceklerini ifade eden Husilerin saldırısı sonucu  Filipinli bir mürettebat hayatını kaybetti.

Husilerin Kızıldeniz'de ikinci bir gemiyi daha batırdığı bildirildi. Yemen'deki İran destekli Husiler, 12 Haziran'da Kızıldeniz'de Yunanistan'a ait gemiye düzenlenen saldırının görüntülerini yayınladı. Kasım ayından bu yana Husiler'in gemileri hedef alan 60'tan fazla saldırısında toplam 4 denizci hayatını kaybetti.  

Editör: Nehir Durdağı