Bir televizyon kanalının canlı yayınında suç örgütü soruşturmasından tutuklu olan Dilan Polat'ın cezaevinde olmadığına yönelik iddianın ortaya atılması üzerine soruşturma başlatıldı.

BAŞSAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Kaya Sabancı Vedat Aşçı tarafından darbedilmişti sessizliğini bozdu! Kaya Sabancı Vedat Aşçı tarafından darbedilmişti sessizliğini bozdu!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Beyaz TV'de yayınlanan "Söylemezsem Olmaz" adlı televizyon programında suç örgütü soruşturması kapsamında tutuklu bulunan Dilan Polat'ın cezaevinde olmadığına yönelik iddiada bulunulması üzerine harekete geçti. Başsavcılık, söz konusu iddiaya ilişkin "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçundan resen soruşturma başlattı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım 2023'te ve devamında düzenlenen operasyonlarda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında yer aldığı şüphelilerden 16'sı 5 Kasım 2023'te tutuklanırken hakimlik 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetmişti.

Editör: İrem Nur Kaya