1 milyon euro almak için elini testereyle kesti: Foyası ortaya çıkıntı hapse girdi

Slovenya'da bir kadın, 1 milyon euroluk sigorta bedeline hak kazanabilmek adına daire testereyle kesti. Foyası ortaya çıkınca hem hapis cezasına çarptırıldı hem de elinden oldu

1 milyon euro almak için elini testereyle kesti: Foyası ortaya çıkıntı hapse girdi

ABC News’un haberine göre Slovenya’da yaşayan Julija Adlesic adlı genç kadın, bir milyon euroluk sigorta ödemesine hak kazanmak için elini feda etti, ancak olay fark edilince 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Habere göre Adlesic, olay yaşanmadan önce birkaç sigorta şirketiyle anlaşma yaptı. Eğer dolandırıcılık şeması başarılı olsaydı Adlesic bir milyon euroluk tutarın yarısını hemen, diğer yarısını ise aylık taksitler şeklinde alacaktı.

Adlesic’in erkek arkadaşı kızın elini daire testereyle kestikten sonra ikisi hastaneye gitti ve evde bir kaza yaşandığını söyledi. Genç çift, elin yerine dikilmemesi için kesik eli evde bıraktı. Ancak durumdan şüphelenen polis, kesilen uzvu buldu ve el yerine dikildi.

Adlesic açılan dava sonunda sigorta şirketlerini dolandırma girişiminden 2 yıl, erkek arkadaşı ise 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER