24 Yaşında Milyarder Oldu!

Eric Tse bir günde milyarder oldu. Sino Biopharmaceutical'ın sahibi olan adam ve eşi, şirket sermayesinin beşte birini oğullarına hediye etti. Hissenin değeri ise 3.8 milyar dolar... 

24 Yaşında Milyarder Oldu!

24 yaşındaki Wharton mezunu genç, ebeveynlerinden gelen cömert bir "hediye" sayesinde bir günde milyarder oldu.

Eric Tse, babasının kurduğu şirketin % 21'ine sahip olduğunu belirtti. Bloomberg, hissenin değerinin 3.8 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

BİR ETKİSİ OLMAYACAK

Şirket, hisse senetlerini "aile servetinin yönetimini ve mirasını iyileştirmek" için Tse’ye devrettiğini ve Tse’nin "ilgili hisse senetlerini uzun vadede tutmasını" planladığını söyledi. Ancak Sino Biopharmaceutical şirketi, Tse'nin yeni statüsünün "Şirketin ticari faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi olmayacağını" söyledi.

SERVETİYLE TANINMAK İSTEMİYOR

Tse, şirketin genel müdürü oldu ve her yıl 498 bin dolar kazanıyor. Genç adam, Rihanna ve Bella Hadid gibi ünlü arkadaşları olmasına ve sık sık partiler vermesine rağmen, servetiyle tanınmak istemiyor. Tse, medya ve diğer kuruluşlar tarafından düzenlenen servet sıralamasında yer almayacak. Hayatına normal bir şekilde devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 12:41

Özge Doğu

Özge Doğu, 1993 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Posta Gazetesi'nin internet servisinde tecrübe kazanan Özge Doğu, şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER