8 milyon euroyla kaybolmuş: Almanya, Yasemin Gündoğan'ı arıyor!

Almanya’da bir para dağıtım şirketinde çalışan 28 yaşındaki Yasemin Gündoğan'ın 8 milyon euro çaldığı gerekçesiyle ülke çapında arandığı belirtildi

8 milyon euroyla kaybolmuş: Almanya, Yasemin Gündoğan'ı arıyor!

Almanya'nın Bremen kentinde nakit para dağıtım şirketi Loomis'te çalıştığı bildirilen 28 yaşındaki Yasemin Gündoğan'ın 8 milyon euro çalarak ortadan kaybolduğu bildirildi.

Görevinin paketlenmiş banknotları ATM'lere takılacak para kasalarına yerleştirmek olduğu ifade edilen Gündoğan'ın 21 Mayıs’ta, banknotları para kasetleri yerine çantalara yerleştirip, çöp arabasıyla konteynıra çıkardığı, Berlin’de kiralanan ve çalıntı olduğu anlaşılan bir araçla kaçtığı iddia edildi.

Alman basınında yer alan ve Hürriyet'te çıkan habere göre; Yasemin Gündoğan’ın çalışma arkadaşları dört gün sonra para kasetlerini ATM’ye yerleştirmeye kalktığında boş olduklarını fark etti. Hırsızlığın neden bu kadar geç fark edildiği açıklık kazanmadı.

Polis ise önceki gün hırsızlıkla ilgili açıklama yaparak Yasemin Gündoğan’ın bulunması için halktan yardım istedi. Gündoğan ile işbirliği yaptığı şüphesiyle bir kişi yakalanırken soruşturma geniş çaplı sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER